Kolektory słoneczne i panele fotowataiczne - Solarsun

Kolektory

Poziomica czy poziomnica - oto jest pytanie. Tak można sparafrazować Shakespeara, ponieważ spór o nazewnictwo tego popularnego i jakże niezbędnego w....

dom, budownictwo, usługi budowlane, remonty, budowa domu

Precyzyjny sprzęt pomiarowy - poziomica

2017-10-31 | Radek Michalik

Poziomica czy poziomnica - oto jest pytanie. Tak można sparafrazować Shakespeara, ponieważ spór o nazewnictwo tego popularnego i jakże niezbędnego w budownictwie przyrządu trwa chyba od momentu jego powstania. Inną ciekawostką jest jeszcze trzecia nazwa używana a mianowicie wasserwaga. To ostatnie słowo zostało zapożyczone z języka niemieckiego i używane jest regionalnie głównie na Śląsku. Co do sporu o nazwę to trwa on niesłusznie, gdyż poziomica i poziomnica oraz waserwaga oznaczają dokładnie ten sam przyrząd i obojętnie jak zostanie nazwany spełnia swoją rolę. 
Sprzęt budowlany i pomiarowy powinien być precyzyjny i spełniać wszystkie normy bezpieczeństwa. Uznanym na świecie producentem i dystrybutorem takich urządzeń jest polska firma SchedPol. Firma ta sprzedaje swoje produkty na całym świecie, a ich katalogi obejmują kilkaset pozycji wysokiej klasy wyrobów profesjonalnego wykończania wnętrz. W ich ofercie znajdują się między innymi wiertła diamentowe do twardych gresów, szeroki wybór pac i kielni, szablony i inne pomocne akcesoria do płytek, kalibrowane krzyżyki, precyzyjne przyrządy pomiarowe i poziomujące, szlifierki kątowe, mieszarki i aplikatory do zaprawy murarskiej i wiele innych urządzeń. Producent sprzętu pomiarowego dba aby asortyment jego produktów odpowiadał najbardziej wybrednym odbiorcom. 
Ważnym elementem wyposażenia budowlańca jest poziomica. Wiele stosowanych poziomic było dość ciężkich wykonanych z materiałów drewnianych. Obecnie stosuje się materiały lekkie takie jak aluminium. Jak wiadomo aluminium jest metalem lekkim więc i całe poziomnice aliuminiowe są o wiele lżejsze, a przez to ułatwiają operowanie nią na niewygodnych powierzchniach. Poziomica to bardzo potrzebny sprzęt nawet dla domowego majsterkowicza.

Skojarzone z tym artykułem: