Kolektory słoneczne i panele fotowataiczne - Solarsun

Kolektory budowa domu

Naturalna energia dla Twojego domu. Zadbaj o środowisko i swoje finanse....

budowa domu

Precyzyjny sprzęt pomiarowy - poziomica

Precyzyjny sprzęt pomiarowy - poziomica

(...) Poziomica czy poziomnica - oto jest pytanie. Tak można sparafrazować Shakespeara, ponieważ spór o nazewnictwo tego popularnego i jakże niezbędnego w budownictwie przyrządu trwa chyba od momentu jego powstania. Inną ciekawostką jest jeszcze trzecia nazwa używana a mianowicie wasserwaga. To ostatnie słowo zostało zapożyczone z języka niemieckiego i (...)

Ciekawostki:

Walka z powodzią

Walka z powodzią

(...) Zalane mieszkanie lub dom to od wieków ogromny problem dla jego mieszkańców lub najemców. Rozwój techniki w tej sytuacji niewiele pomógł, gdyż wprowadzenie kanalizacji oraz podłączenie wody do miejsca zamieszkania zwiększyło tylko liczbę takich wypadków. Niestety czasu nie da się cofnąć i zamiast (...)

Ciekawostki:

Firma ogrodnicza - jak wybrać?

Firma ogrodnicza - jak wybrać?

(...) Firma ogrodnicza z Warszawy zajmuje się terenami zielonymi w obrębach dużych aglomeracji miejskich. To nie tylko profesjonalnie dbająca o rośliny firma ale również potrafiąca zaprojektować i wykonać różnego rodzaju piękne aranżacje i niezwykłe kompozycje. Zakładanie ogrodów jest ich domeną. Współpracują z najlepszymi w (...)

Ciekawostki:

Lampy i kolumny sygnalizacyjne

Lampy i kolumny sygnalizacyjne

(...) Kolumna sygnalizacyjna umożliwia kontrolę maszyn. Od szafy sterowniczej do urządzeń zewnętrznych. Obecnie jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania każdego dużego przedsiębiorstwa związanego z maszynami i produkcją.Kolumna sygnalizacyjna pozwala mieć kontrolę nad wszystkimi procesami wykonywanymi przez maszyny. Niektóre kolumny sygnalizacyjne posiadają system wczesnego ostrzegania, co pozwala na uniknięcie awarii i postojów maszyn.Obecnie kolumny mają również bardzo estetyczny wygląd. Można wybrać sobie dźwięk, który będzie sygnalizował nieprawidłowości w pracy maszyn oraz jego głośność. Nawet do 100 db.Funkcją kolumn sygnalizacyjnych jest informowanie o awarii, (...)

Ciekawostki:

Projektowanie wnętrz w Szczecinie

Projektowanie wnętrz w Szczecinie

(...) Każdy z nas chciałby zamieszkać w estetycznym, przyjaznym do życia wnętrzu. Mieszkanie w takim miejscu świetnie wpływa na samopoczucie człowieka i codziennie pozytywnie go nastraja, dlatego każdy powinien zatroszczyć się o swoją przestrzeń. Nieważne, czy posiadamy ciasną kawalerkę w nowym bloku, spory apartament w starej kamienicy czy rozległy dom na wsi - każde wnętrze może być przytulne i dopasowane do naszego gustu.Nie każdy jednak ma pomysł jak urządzić swoją powierzchnię, czasem również brakuje nam do tego czasu lub zapału. W takim przypadku mamy możliwość skorzystać z usług profesjonalistów w swojej dziedzinie. W każdym większym polskim mieście istnieją (...)

Ciekawostki:

Usługi ogrodnicze w Warszawie

Usługi ogrodnicze w Warszawie

(...) Osoby mieszkające w domkach jednorodzinnych i posiadające dzięki temu swoje własne podwórko z pewnością zechcą posiadać własny ogród. Samodzielne założenie go z pewnością nie jest łatwe, a zatem warto jest się zwrócić po pomoc do profesjonalistów. Dzięki temu, że usługi ogrodnicze warszawa są świadczone przez naprawdę wiele firm, (...)

Ciekawostki:

W jakim celu stosuje się kosze i materace gabionow

W jakim celu stosuje się kosze i materace gabionow

(...) Jak z pewnością nie jedna osoba słyszała o tym, że nabrzeża, rzeki czy też kanały mogą ulegać erozji. Niestety z siłami natury nie jesteśmy w stanie wygrać, ale możemy zrobić wszystko, aby nieco opóźnić w czasie to, co czasem jest nieuniknione. Nie raz w telewizji słyszymy o powodziach czy podtopieniach. Czasem nawet mała rzeczka potrafi wyrządzić szkody, o których nikt by nawet nie pomyślał. Aby się przed tym uchronić, najlepiej jest założyć kosze i materace gabionowe. Takie materace wykonane są z plecionej lub zgrzewanej siatki stalowej. Przykłady (...)

Ciekawostki:

Dofinansowanie do zakupu kolektorów słonecznych.

Dofinansowanie do zakupu kolektorów słonecznych.

(...) Nowoczesne budownictwo ekologiczne uwzględnia szerokie wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, w tym także kolektorów słonecznych. Takie podejście do tematu dostarczania energii do budynku, skutkuje nie tylko odciążeniem środowiska naturalnego poprzez zmniejszenie zużycia paliw kopalnych, ale także portfela właściciela nieruchomości. Taka inwestycja jest jednak dość kosztowna, więc zawsze przy okazji (...)

Ciekawostki:

Wymiana okien i parapetów

Wymiana okien i parapetów

(...) Co kilkanaście lat osoby posiadające domy i mieszkania na własność borykają się problemem jakim jest wymiana okien. Warto jest przemyśleć dłużej decyzję, jakie okna kupimy (a przy okazji parapety), gdyż mądrze podjęta będzie nas satysfakcjonować przez lata. Na rynku istnieje ogrom firm produkujących okna i parapety - zdecydowanie warto (...)

Ciekawostki:

Budowa i technologia

Budowa i technologia

(...) Obecnie na rynku zauważamy falę powstawania i pojawiania się nowych firm, które oferują nowoczesną technologię przewiertów sterowanych. Większość z nich do wykonywania różnego rodzaju przewierty stosuje zaawansowany technologicznie sprzęt renomowanych amerykańskich firm. Sprzęt ten ułatwia znacząco pracę ekipy budowlanej. Zasadniczo pozwala on na wykonywanie różnego rodzaju przewierty w gruntach o różnych gęstościach. Ten jakże wyspecjalizowany sprzęt pozwala na wciąganie do wydrążonych otworów rur osłonowych. Dodatkowym atutem sprzętu jest możliwość nieustannego kontrolowania głębokości na (...)

Ciekawostki:

Budowa naszych marzeń.

Budowa naszych marzeń.

(...) Budowa domu i odpowiednie zaaranżowanie jego wnętrz to wymagające przedsięwzięcie, którego efekty będziemy obserwować przez lata. Dlatego tak ważne jest, żeby końcowy efekt był nad wyraz zadowalający. Taka pracę możemy oczywiście wykonać sami, jeżeli posiadamy odpowiednie umiejętności. W tym wypadku architektoniczne oraz budowlane. W przypadku braku takowych, nie pozostaje nic innego, jak zlecić to zadanie fachowcom. Najlepiej wywiąże się z tego pracownia (...)

Ciekawostki:

Możliwości zacienienia tarasu

Możliwości zacienienia tarasu

(...) Wydawać by się mogło, że taras jest takim miejscem każdego domu, które nie wymaga nie wiadomo jakich rozwiązań, specjalnych konstrukcji czy unowocześnień. Zazwyczaj jest przedłużeniem wnętrza, mającym zapewnić intymność, komfort i dobry wypoczynek. Królujący na nim minimalizm jest doprawiany eleganckimi meblami oraz kwiatami, jednak okazuje się, że nieprzemyślany podczas budowy może płatać figle, znacznie zmniejszając oczekiwaną przyjemność korzystania z jego dobrodziejstw. Najczęstszym niedopatrzeniem jest brak zadaszenia, przynajmniej częściowego, które rozwiązywałoby problem nadmiernego nasłonecznienia, zwłaszcza w upalnym lecie. (...)

Ciekawostki:

Architektura krajobrazu

Architektura krajobrazu

(...) Architektura krajobrazu, to dziedzina nauki znana już od starożytności, zajmuje się ona modelowaniem przestrzeni w otoczeniu człowieka. Wykorzystuje już istniejące elementy krajobrazu i dostosowuje do nich odpowiednią oprawę. Współcześnie architekt krajobrazu ma za zadanie ścisłą współpracę z osobami zajmującymi się planowaniem przestrzennym i urbanistami. Dzięki takiej współpracy powstają funkcjonalne i estetyczne przestrzenie służące człowiekowi. Przekształcanie i kształtowanie już istniejących otwartych przestrzeni, inwentaryzacja i rewaloryzacja ogrodów, ulic, parków, skwerów to najważniejsza (...)

Ciekawostki:

Musisz to wiedzieć zanim kupisz dom!

Musisz to wiedzieć zanim kupisz dom!

(...) Kiedy przymierzamy się do zakupu domu jednorodzinnego warto pomyśleć nie tylko o jego wielkości, lokalizacji czy cenie, ale też o stanie technicznym. Często przymykamy oko na rysy na ścianach, bo przecież i tak dom będziemy remontować i urządzać po swojemu. Jednak zamiast trzymać się myśli o remoncie warto najpierw zasięgnąć opinii rzeczoznawcy czy czasem małe mankamenty nie stanowią o wadzie konstrukcyjnej.Opinia rzeczoznawcyBudowlane opinie techniczne to nic innego jak ocena stanu technicznego konkretnego obiektu. Taką opinię musi wystawić rzeczoznawca, który przedtem (...)

Ciekawostki:

Dom w zgodzie ze środowiskiem.

Dom w zgodzie ze środowiskiem.

(...) Środowisko naturalne z roku na rok ma się coraz gorzej. W znacznej mierze do takiego rozwoju sytuacji przyczynili się ludzie nadmiernie eksploatując złoża, zanieczyszczając środowisko i zabierając zbyt wiele gruntów pod budowę fabryk i osiedli. Ale mimo to można jakoś naturze pomóc, a do tego zaspokoić swoje potrzeby.Wiele osób marzy o własnym domu. Dzisiaj nie jest to marzenie, którego nie można (...)

Ciekawostki: